Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ScotiaScotia · Championship

Ayr United - Greenock Morton

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 29 august

ScotiaChampionship · Scotia Final
Ayr United
ÎÎEVV
Final1-1Pauză 1-0
Greenock Morton
ÎÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Ayr United 55%Egal 25%Greenock Morton 19%

Ayr United 1-1 Greenock Morton: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Ayr United 1-1 Greenock Morton (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru egalul, iar cotele fără marjă 25%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,6 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 52%), iar GG a ieșit (47%). Scorul exact 1-1 avea 11,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (3-4) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Ayr Unitedîn meciGreenock Morton
3
Cornere
4
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Ayr United vs Greenock Morton

Ayr United marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,4. Greenock Morton marchează 0,2 goluri pe meci și primește 1,8. Ultimele 8 întâlniri directe: Ayr United 2, egal 4, Greenock Morton 2.

~2,6goluri estimate
48%peste 2,5 goluri
47%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Ayr Unitedultimele 5Greenock Morton
1,40
Puncte / meci
0,00
1,8
Goluri marcate / meci
0,2
1,4
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
0
40%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
20%
2
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Ayr United și ultimele 5 Greenock Morton, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ayr United2-1-2

Î
Raith Rovers - Ayr United22.08.26 · Championship
2-0
Î
Kilmarnock - Ayr United14.08.26 · Cupa Ligii
3-2
E
Dunfermline Athletic - Ayr United08.08.26 · Championship
1-1
V
Ayr United - Arbroath01.08.26 · Championship
2-0
V
Ayr United - Alloa Athletic25.07.26 · Cupa Ligii
4-1

Greenock Morton0-0-5

Î
Greenock Morton - Arbroath22.08.26 · Championship
1-2
Î
Stenhousemuir - Greenock Morton08.08.26 · Championship
2-0
Î
Greenock Morton - Partick Thistle01.08.26 · Championship
0-1
Î
Greenock Morton - Inverness25.07.26 · Cupa Ligii
0-1
Î
St. Johnstone - Greenock Morton18.07.26 · Cupa Ligii
3-0

Întâlniri directe Ayr United - Greenock Morton

Ayr United 2Egal 4Greenock Morton 2
Î
Ayr United - Greenock Morton21.03.2026 · pauză 0-1
0-1
E
Greenock Morton - Ayr United27.12.2025 · pauză 0-1
1-1
V
Ayr United - Greenock Morton18.10.2025 · pauză 1-0
2-1
E
Greenock Morton - Ayr United23.08.2025 · pauză 1-0
2-2
Î
Greenock Morton - Ayr United08.03.2025 · pauză 0-1
2-1
E
Ayr United - Greenock Morton28.12.2024 · pauză 0-0
0-0
V
Ayr United - Greenock Morton30.11.2024 · pauză 0-0
2-0
E
Greenock Morton - Ayr United08.11.2024 · pauză 1-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Ayr United. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Ayr United - Greenock Morton

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Ayr United1.6755% fără marjă
X · Egal3.6525% fără marjă
2 · Greenock Morton4.8019% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.16
X2 2.02
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.31
Sub 2.5 1.75
Peste 2.5 1.97

Ambele marchează

GG Da 1.92
GG Nu 1.78

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.38
Pauză peste 1.5 2.82

Cornere

Sub 9.5 2.02
Peste 9.5 1.71

Analiza de dinainte de meci

Ayr United - Greenock Morton s-a jucat sâmbătă, 29 august, în Championship (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Ayr United vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 7. Greenock Morton n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. Golaveraj: 1-9.

În ultimele 8 întâlniri directe, Ayr United a câștigat de 2 ori, Greenock Morton de 2 ori, iar patru meciuri s-au terminat egal. Ultima: Ayr United - Greenock Morton 0-1, pe 21 martie 2026.

Casele o dau favorită pe Ayr United, la 1.67, cu egalul la 3.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 55% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.97, iar GG la 1.92.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,7 pentru Ayr United și 0,8 pentru Greenock Morton. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Ayr United are 59% în model, iar 1.67 e aproape de cota corectă (1.69). Peste 1.5 goluri: 73% în model, cota corectă ar fi 1.37. Cota 1.31 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Ayr United - Greenock Morton

Goluri estimate: 1,74 Ayr United și 0,84 Greenock Morton, total 2,58. 1X2 în model: 59% · 23% · 18%. Peste 2,5: 48% (cotă corectă 2.08). GG: 47% (cotă corectă 2.13). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
19%1
25%2
22%3
14%4
12%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 52% · peste 2,5: 48% (verde).

Scoruri probabile

1-013,2%2-011,5%1-111,1%2-19,6%0-07,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Greenock Morton. Greenock Morton a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Greenock Morton. Greenock Morton a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-0
Cornere3-4
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startAyr United · 1.67
Goluri estimate~2,6
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Ayr United - Greenock Morton?

S-a jucat sâmbătă, 29 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Ayr United - Greenock Morton?

În Championship (Scotia).

Unde s-a jucat Ayr United - Greenock Morton?

Pe Somerset Park, în Ayr, sâmbătă, 29 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Ayr United - Greenock Morton?

Ayr United pleca favorită, la cota 1.67. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Ayr United - Greenock Morton?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,6.

Alte meciuri din Championship

Toată liga →