Duminică18 octombrie
Live 150 Pune pont

ScotiaScotia · Championship

Ayr United - Arbroath

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

ScotiaChampionship · Scotia Final
Ayr United
VVVVV
Final2-0Pauză 1-0
Arbroath
VÎÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Ayr United 44%Egal 30%Arbroath 26%

Ayr United 2-0 Arbroath: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Ayr United 2-0 Arbroath (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 52% pentru victoria lui Ayr United, iar cotele fără marjă 44%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,7 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 49%), iar GG n-a ieșit (NG avea 48%). Scorul exact 2-0 avea 9,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (3-7) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Ayr Unitedîn meciArbroath
3
Cornere
7
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Ayr United vs Arbroath

Ayr United marchează 2,6 goluri pe meci și primește 0,8. Arbroath marchează și primește câte 1,4 goluri pe meci. La Ayr United, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Arbroath nu a câștigat niciuna dintre ultimele 6 întâlniri.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
52%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Ayr Unitedultimele 5Arbroath
3,00
Puncte / meci
1,80
2,6
Goluri marcate / meci
1,4
0,8
Goluri primite / meci
1,4
5
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Ayr United și ultimele 5 Arbroath, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ayr United5-0-0

V
Ayr United - Alloa Athletic25.07.26 · Cupa Ligii
4-1
V
Ayr United - Edinburgh City18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
V
Falkirk - Ayr United14.07.26 · Cupa Ligii
0-1
V
Stranraer - Ayr United11.07.26 · Cupa Ligii
2-3
V
Ayr United - Airdrieonians04.07.26 · Amicale intercluburi
2-1

Arbroath3-0-2

V
Arbroath - Stirling Albion25.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Arbroath - Montrose21.07.26 · Cupa Ligii
0-2
Î
Dundee United - Arbroath18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
V
The Spartans - Arbroath11.07.26 · Cupa Ligii
1-2
V
Arbroath - Brechin City04.07.26 · Amicale intercluburi
4-1

Întâlniri directe Ayr United - Arbroath

Ayr United 3Egal 3Arbroath 0
V
Ayr United - Arbroath11.04.2026 · pauză 0-0
1-0
E
Arbroath - Ayr United03.03.2026 · pauză 0-0
1-1
E
Ayr United - Arbroath15.11.2025 · pauză 0-1
1-1
E
Arbroath - Ayr United01.08.2025 · pauză 0-1
1-1
V
Ayr United - Arbroath19.07.2025 · pauză 1-0
4-0
V
Ayr United - Arbroath13.04.2024 · pauză 3-0
5-0

V/E/Î din perspectiva Ayr United. 2 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Ayr United - Arbroath

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Ayr United2.1244% fără marjă
X · Egal3.1030% fără marjă
2 · Arbroath3.5026% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.38
X2 1.45
12 1.34

Goluri

Peste 1.5 1.43
Sub 2.5 1.54
Peste 2.5 2.32

Ambele marchează

GG Da 1.97
GG Nu 1.74

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.28
Pauză peste 1.5 3.30

Cornere

Sub 9.5 2.00
Peste 9.5 1.73

Analiza de dinainte de meci

Ayr United - Arbroath s-a jucat sâmbătă, 1 august, în Championship (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Ayr United n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: cinci victorii. A marcat 13 goluri și a primit 4. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Arbroath are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 7-7.

În ultimele 6 întâlniri directe, Ayr United a câștigat de 3 ori, Arbroath niciodată, iar trei meciuri s-au terminat egal. Ultima: Ayr United - Arbroath 1-0, pe 11 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Ayr United, la 2.12, cu egalul la 3.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.32, iar GG la 1.97.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,7 pentru Ayr United și 1,0 pentru Arbroath. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 52% la victorie, față de 44%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Ayr United merită privit: 52% în model, iar 2.12 plătește peste cota corectă de 1.92. Peste 1.5 goluri: 75% în model, cota corectă ar fi 1.33. Casele dau 1.43, mai mult. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Ayr United - Arbroath

Goluri estimate: 1,66 Ayr United și 1,03 Arbroath, total 2,69. 1X2 în model: 52% · 24% · 24%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 52% (cotă corectă 1.92). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

1-111,6%1-011,3%2-19,6%2-09,4%0-17,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,1 goluri, după cote 2,3. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză1-0
Cornere3-7
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startAyr United · 2.12
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Ayr United - Arbroath?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Ayr United - Arbroath?

În Championship (Scotia).

Unde s-a jucat Ayr United - Arbroath?

Pe Somerset Park, în Ayr, sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Ayr United - Arbroath?

Ayr United pleca favorită, la cota 2.12. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Ayr United - Arbroath?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din Championship

Toată liga →