Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

IrlandaIrlanda · First Division

Athlone Town - Bray Wanderers

Statistici și rezultat final · vineri, 28 august

IrlandaFirst Division · Irlanda Final
Athlone Town
VÎVÎE
Final2-1Pauză 1-1
Bray Wanderers
ÎEVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Athlone Town 31%Egal 27%Bray Wanderers 42%

Athlone Town 2-1 Bray Wanderers: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Athlone Town 2-1 Bray Wanderers (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 38% pentru victoria lui Athlone Town, iar cotele fără marjă 31%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 59%), iar GG a ieșit (62%). Scorul exact 2-1 avea 8,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (6-3) și 4 cartonașe galbene (3-1).

Athlone Townîn meciBray Wanderers
6
Cornere
3
3
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Athlone Town vs Bray Wanderers

Athlone Town marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,2. Bray Wanderers marchează 1,8 goluri pe meci și primește 2,2. La Bray Wanderers, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Athlone Town 1, egal 1, Bray Wanderers 6.

~3,1goluri estimate
59%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Athlone Townultimele 5Bray Wanderers
1,40
Puncte / meci
0,80
1,4
Goluri marcate / meci
1,8
1,2
Goluri primite / meci
2,2
2
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
6

Ultimele 5 meciuri Athlone Town și ultimele 5 Bray Wanderers, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Athlone Town2-1-2

V
Wexford - Athlone Town21.08.26 · First Division
0-2
Î
Waterford - Athlone Town14.08.26 · Cupa FAI
2-1
V
Athlone Town - Longford Town07.08.26 · First Division
2-1
Î
Cork City - Athlone Town03.08.26 · First Division
3-2
E
Athlone Town - UC Dublin31.07.26 · First Division
0-0

Bray Wanderers1-1-3

Î
Longford Town - Bray Wanderers22.08.26 · First Division
4-2
E
Galway United - Bray Wanderers14.08.26 · Cupa FAI
1-1
V
Bray Wanderers - Finn Harps07.08.26 · First Division
5-0
Î
Wexford - Bray Wanderers03.08.26 · First Division
2-1
Î
Bray Wanderers - Kerry31.07.26 · First Division
0-4

Întâlniri directe Athlone Town - Bray Wanderers

Athlone Town 1Egal 1Bray Wanderers 6
Î
Bray Wanderers - Athlone Town03.07.2026 · pauză 1-0
1-0
V
Athlone Town - Bray Wanderers17.04.2026 · pauză 1-0
2-1
Î
Bray Wanderers - Athlone Town06.03.2026 · pauză 0-0
2-1
Î
Bray Wanderers - Athlone Town05.09.2025 · pauză 1-0
3-1
Î
Athlone Town - Bray Wanderers27.06.2025 · pauză 0-2
0-4
Î
Bray Wanderers - Athlone Town16.05.2025 · pauză 2-0
3-1
Î
Athlone Town - Bray Wanderers04.04.2025 · pauză 0-1
0-1
E
Bray Wanderers - Athlone Town02.11.2024 · pauză 0-2
2-2

V/E/Î din perspectiva Athlone Town. 6 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Athlone Town - Bray Wanderers

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Athlone Town2.9531% fără marjă
X · Egal3.4527% fără marjă
2 · Bray Wanderers2.1742% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.54
X2 1.37
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.07
Peste 2.5 1.65

Ambele marchează

GG Da 1.56
GG Nu 2.27

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.49
Pauză peste 1.5 2.37

Analiza de dinainte de meci

Athlone Town - Bray Wanderers s-a jucat vineri, 28 august, în First Division (Irlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Athlone Town are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 7-6. Bray Wanderers vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, Athlone Town a câștigat o dată, Bray Wanderers de 6 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Bray Wanderers - Athlone Town 1-0, pe 3 iulie 2026.

Bray Wanderers pleacă favorită, la cota 2.17. Egalul e la 3.45, iar Athlone Town la 2.95. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.65, iar GG la 1.56.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,6 pentru Athlone Town și 1,5 pentru Bray Wanderers. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 38% la victorie, față de 31%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Athlone Town are 38%, Bray Wanderers 38%. Peste 2.5 goluri: 59% în model, cota corectă ar fi 1.69. Cota 1.65 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 62%. Cota de 1.56 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Athlone Town - Bray Wanderers

Goluri estimate: 1,56 Athlone Town și 1,54 Bray Wanderers, total 3,10. 1X2 în model: 38% · 24% · 38%. Peste 2,5: 59% (cotă corectă 1.69). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 41% · peste 2,5: 59% (verde).

Scoruri probabile

1-110,8%2-18,4%1-28,3%1-07,0%0-16,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Bray Wanderers. Bray Wanderers a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Bray Wanderers e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-1
Cornere6-3
Cartonașe galbene3-1
Favorită la startBray Wanderers · 2.17
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Athlone Town - Bray Wanderers?

S-a jucat vineri, 28 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Athlone Town - Bray Wanderers?

În First Division (Irlanda).

Unde s-a jucat Athlone Town - Bray Wanderers?

Pe Stadionul Athlone Town, vineri, 28 august, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Athlone Town - Bray Wanderers?

Bray Wanderers pleca favorită, la cota 2.17. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Athlone Town - Bray Wanderers?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din First Division

Toată liga →