Austria Am. · Steiermark, Landesliga
ASK Koflach – Stadtwerke Bruck/Mur
Ultimele 5 / 5: ASK Koflach marchează 2.6 și primește 1.4. Stadtwerke Bruck/Mur 1.2 / 2.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 51% · Egal 23% · Oaspete 27%
Goluri / meci
2.6 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză ASK Koflach – Stadtwerke Bruck/Mur
ASK Koflach o primește pe Stadtwerke Bruck/Mur sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Steiermark, Landesliga (Austria Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
ASK Koflach are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 7 goluri primite (2,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Stadtwerke Bruck/Mur are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 12 goluri primite (1,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, ASK Koflach stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, ASK Koflach a câștigat 1, Stadtwerke Bruck/Mur a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 05.05.2026, s-a terminat ASK Koflach 2–1 Stadtwerke Bruck/Mur.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.77 / 4.00 / 3.40. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 51% pentru ASK Koflach, 23% pentru egal și 27% pentru Stadtwerke Bruck/Mur. Favorită e ASK Koflach.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,50 goluri estimate pentru ASK Koflach și 1,30 pentru Stadtwerke Bruck/Mur, adică 3,80 în total. Cu aceste valori, ASK Koflach câștigă în 64% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Stadtwerke Bruck/Mur câștigă în 18%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | ASK Koflach | Stadtwerke Bruck/Mur |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 12 (2,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,50 | 1,30 |
| Șanse de victorie (model) | 64% | 18% |
Goluri estimate
2,50 – 1,30 · total 3,80
1X2 model
64% · 18% · 18%
Peste 2.5 model
73% · cotă corectă 1.37
GG model
67% · cotă corectă 1.49
Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute
| ASK Koflach ↓ / Stadtwerke . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,2 | 2,9 | 1,9 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 5,6 | 7,3 | 4,7 | 2,0 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 7,0 | 9,1 | 5,9 | 2,6 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 5,8 | 7,6 | 4,9 | 2,1 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 3,6 | 4,7 | 3,1 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 1,8 | 2,4 | 1,5 | 0,7 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri ASK Koflach, coloane = goluri Stadtwerke Bruck/Mur.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Stadtwerke Bruck/Mur. Stadtwerke Bruck/Mur primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie ASK Koflach are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.77 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 05.05.26 | ASK Koflach – Stadtwerke Bruck/Mur | — | 2–1 |
| 03.10.25 | Stadtwerke Bruck/Mur – ASK Koflach | — | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe ASK Koflach – Stadtwerke Bruck/Mur?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă ASK Koflach – Stadtwerke Bruck/Mur?
Meciul face parte din Steiermark, Landesliga (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre ASK Koflach – Stadtwerke Bruck/Mur?
Cotele 1X2 sunt 1.77 / 4.00 / 3.40. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru ASK Koflach, 23% egal și 27% pentru Stadtwerke Bruck/Mur, cu ASK Koflach favorită la cota 1.77.
Câte goluri se așteaptă în ASK Koflach – Stadtwerke Bruck/Mur?
Modelul nostru estimează 3,80 goluri (2,50 pentru ASK Koflach, 1,30 pentru Stadtwerke Bruck/Mur). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 2–1.