Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 1.Division

Asane - Egersund

Statistici și rezultat final · duminică, 26 iulie

Norvegia1.Division · Norvegia Final
Asane
ÎVÎVÎ
Final3-3Pauză 2-0
Egersund
VÎVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Asane 28%Egal 25%Egersund 47%

Asane 3-3 Egersund: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Asane 3-3 Egersund (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 21% pentru egalul, iar cotele fără marjă 25%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 6 goluri, față de 3,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 74%), iar GG a ieșit (73%). Scorul exact 3-3 avea 3,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (2-11) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Asaneîn meciEgersund
2
Cornere
11
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Asane vs Egersund

Asane marchează 1,6 goluri pe meci și primește 2,2. Egersund marchează 2,2 goluri pe meci și primește 2,8. La Egersund, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Asane nu a câștigat niciuna dintre ultimele 4 întâlniri.

~3,9goluri estimate
74%peste 2,5 goluri
73%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Asaneultimele 5Egersund
1,20
Puncte / meci
1,20
1,6
Goluri marcate / meci
2,2
2,2
Goluri primite / meci
2,8
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
100%
60%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Asane și ultimele 5 Egersund, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Asane2-0-3

Î
Lyn FK - Asane02.07.26 · 1.Division
6-2
V
Asane - Ranheim27.06.26 · 1.Division
3-0
Î
Bryne - Asane21.06.26 · 1.Division
1-0
V
Asane - Odd BK14.06.26 · 1.Division
2-1
Î
Kongsvinger - Asane31.05.26 · 1.Division
3-1

Egersund2-0-3

V
Egersund - Moss04.07.26 · 1.Division
3-0
Î
Sogndal - Egersund27.06.26 · 1.Division
4-2
V
Egersund - Haugesund21.06.26 · 1.Division
5-2
Î
Stabaek - Egersund14.06.26 · 1.Division
3-1
Î
Egersund - Stromsgodset31.05.26 · 1.Division
0-5

Întâlniri directe Asane - Egersund

Asane 0Egal 1Egersund 3
E
Egersund - Asane23.08.2025 · pauză 0-0
1-1
Î
Asane - Egersund05.04.2025 · pauză 0-2
0-2
Î
Asane - Egersund28.09.2024 · pauză 1-1
1-2
Î
Egersund - Asane05.06.2024 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Asane. 1 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Asane - Egersund

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Asane3.3028% fără marjă
X · Egal3.7025% fără marjă
2 · Egersund1.9747% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.78
X2 1.27
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.12
Sub 2.5 2.62
Peste 2.5 1.43

Ambele marchează

GG Da 1.42
GG Nu 2.65

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.69
Pauză peste 1.5 2.05

Cornere

Sub 9.5 2.27
Peste 9.5 1.56

Analiza de dinainte de meci

Asane - Egersund s-a jucat duminică, 26 iulie, în 1.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Asane vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Egersund are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 11-14. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 4 întâlniri directe, Asane a câștigat niciodată, Egersund de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Egersund - Asane 1-1, pe 23 august 2025.

Casele o dau favorită pe Egersund, la 1.97, cu egalul la 3.70. Fără marja caselor, asta înseamnă 47% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.43, iar GG la 1.42.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,8 pentru Asane și 2,1 pentru Egersund. Scorul cel mai probabil e 1-2. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 35% la victorie, față de 28%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Asane are 35%, Egersund 44%. Peste 2.5 goluri: 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. Casele dau 1.43, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 73%. Cota de 1.42 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Asane - Egersund

Goluri estimate: 1,82 Asane și 2,05 Egersund, total 3,87. 1X2 în model: 35% · 21% · 44%. Peste 2,5: 74% (cotă corectă 1.35). GG: 73% (cotă corectă 1.37). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
16%2
20%3
19%4
35%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 26% · peste 2,5: 74% (verde).

Scoruri probabile

1-28,0%1-17,8%2-27,3%2-17,1%1-35,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Asane. Asane a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Egersund. Egersund a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,4 goluri, după cote 3,3. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,0 goluri, iar modelul estimează acum 3,9.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-3
Pauză2-0
Cornere2-11
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startEgersund · 1.97
Goluri estimate~3,9
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Asane - Egersund?

S-a jucat duminică, 26 iulie, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 3-3.

În ce competiție s-a jucat Asane - Egersund?

În 1.Division (Norvegia).

Unde s-a jucat Asane - Egersund?

Pe Asane Arena, în Bergen, duminică, 26 iulie, ora 18:00 (ora României).

Cine era favorită în Asane - Egersund?

Egersund pleca favorită, la cota 1.97. Meciul s-a terminat 3-3.

Câte goluri s-au marcat în Asane - Egersund?

6 goluri, scor final 3-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,9.

Alte meciuri din 1.Division

Toată liga →