AS Megrine – Stade Soussienf
Ultimele 5 / 3: AS Megrine marchează 1.8 și primește 1.4. Stade Soussienf 1.7 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 49% · Egal 30% · Oaspete 22%
Goluri / meci
1.8 + 1.7
Peste 2.5
— · forma 60% / 67%
GG
—
Analiză AS Megrine – Stade Soussienf
AS Megrine o primește pe Stade Soussienf duminică, 18 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Liga 2 (Tunisia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
AS Megrine are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Stade Soussienf are un bilanț de 1-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 3 meciuri, adică 1,33 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 3 goluri primite (1,7 marcate și 1,0 primite în medie). În 67% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 33% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,47 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.05 / 4.20. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 49% pentru AS Megrine, 30% pentru egal și 22% pentru Stade Soussienf. Favorită e AS Megrine.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru AS Megrine și 1,53 pentru Stade Soussienf, adică 2,93 în total. Cu aceste valori, AS Megrine câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Stade Soussienf câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 56%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | AS Megrine | Stade Soussienf |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 3 |
| V-E-Î | 2-3-0 | 1-1-1 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,33 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 5 (1,7) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 3 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 67% |
| % GG | 100% | 33% |
| Goluri estimate (model) | 1,40 | 1,53 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 41% |
Goluri estimate
1,40 – 1,53 · total 2,93
1X2 model
35% · 24% · 41%
Peste 2.5 model
56% · cotă corectă 1.79
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 44% · Peste 2.5: 56% · total goluri în 90 de minute
| AS Megrine ↓ / Stade Souss. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,3 | 8,2 | 6,2 | 3,2 | 1,2 | 0,4 |
| 1 | 7,5 | 11,4 | 8,7 | 4,5 | 1,7 | 0,5 |
| 2 | 5,2 | 8,0 | 6,1 | 3,1 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 2,4 | 3,7 | 2,9 | 1,5 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,9 | 1,3 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri AS Megrine, coloane = goluri Stade Soussienf.
Factori de risc
- Eșantion mic. Avem doar 5 / 3 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: AS Megrine 35%, egal 24%, Stade Soussienf 41%. Peste 2.5 goluri are 56% în model (cotă corectă 1.79). Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe AS Megrine – Stade Soussienf?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă AS Megrine – Stade Soussienf?
Meciul face parte din Liga 2 (Tunisia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre AS Megrine – Stade Soussienf?
Cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.05 / 4.20. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru AS Megrine, 30% egal și 22% pentru Stade Soussienf, cu AS Megrine favorită la cota 1.85.
Câte goluri se așteaptă în AS Megrine – Stade Soussienf?
Modelul nostru estimează 2,93 goluri (1,40 pentru AS Megrine, 1,53 pentru Stade Soussienf). Peste 2.5 goluri are 56%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.