Duminică18 octombrie
Live 108 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Arbroath - Stirling Albion

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 25 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Arbroath
VÎÎVV
Final1-0Pauză 0-0
Stirling Albion
ÎÎVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Arbroath 67%Egal 19%Stirling Albion 14%

Arbroath 1-0 Stirling Albion: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Arbroath 1-0 Stirling Albion (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 55% pentru victoria lui Arbroath, iar cotele fără marjă 67%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 2,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 46%), iar GG n-a ieșit (NG avea 46%). Scorul exact 1-0 avea 10,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (3-2) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Arbroathîn meciStirling Albion
3
Cornere
2
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Arbroath vs Stirling Albion

Arbroath marchează și primește câte 1,4 goluri pe meci. Stirling Albion marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,4.

~2,9goluri estimate
54%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Arbroathultimele 5Stirling Albion
1,80
Puncte / meci
0,80
1,4
Goluri marcate / meci
1,0
1,4
Goluri primite / meci
1,4
3
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Arbroath și ultimele 5 Stirling Albion, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Arbroath3-0-2

V
Arbroath - Stirling Albion25.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Arbroath - Montrose21.07.26 · Cupa Ligii
0-2
Î
Dundee United - Arbroath18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
V
The Spartans - Arbroath11.07.26 · Cupa Ligii
1-2
V
Arbroath - Brechin City04.07.26 · Amicale intercluburi
4-1

Stirling Albion1-1-3

Î
Arbroath - Stirling Albion25.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Stirling Albion - Montrose18.07.26 · Cupa Ligii
0-2
V
The Spartans - Stirling Albion14.07.26 · Cupa Ligii
1-3
Î
Stirling Albion - Dundee United11.07.26 · Cupa Ligii
0-1
E
Stirling Albion - The Spartans02.05.26 · League 2
2-2

Întâlniri directe Arbroath - Stirling Albion

Arbroath 1Egal 0Stirling Albion 0
V
Arbroath - Stirling Albion25.07.2026 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Arbroath. 0 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Arbroath - Stirling Albion

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Arbroath1.3767% fără marjă
X · Egal4.8519% fără marjă
2 · Stirling Albion6.5014% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.14
X2 2.27
12 1.19

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.30
Peste 2.5 1.55

Ambele marchează

GG Da 1.64
GG Nu 2.12

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.58
Pauză peste 1.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

Arbroath - Stirling Albion s-a jucat sâmbătă, 25 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Arbroath vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Stirling Albion are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 5-7.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Arbroath - Stirling Albion 1-0, pe 25 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe Arbroath, la 1.37, cu egalul la 4.85. Fără marja caselor, asta înseamnă 67% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.55, iar GG la 1.64.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,8 pentru Arbroath și 1,1 pentru Stirling Albion. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 55% la victorie, față de 67%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Arbroath: 55% în model, cota corectă ar fi 1.82. La 1.37, plătește prea puțin. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 78%. Cota de 1.16 e sub cea corectă (1.28) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Arbroath - Stirling Albion

Goluri estimate: 1,80 Arbroath și 1,05 Stirling Albion, total 2,85. 1X2 în model: 55% · 23% · 22%. Peste 2,5: 54% (cotă corectă 1.85). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
24%2
22%3
16%4
16%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 46% · peste 2,5: 54% (verde).

Scoruri probabile

1-110,9%1-010,4%2-19,8%2-09,4%0-16,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză0-0
Cornere3-2
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startArbroath · 1.37
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Arbroath - Stirling Albion?

S-a jucat sâmbătă, 25 iulie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Arbroath - Stirling Albion?

În Cupa Ligii (Scotia).

Unde s-a jucat Arbroath - Stirling Albion?

Pe Gayfield Park, în Arbroath, sâmbătă, 25 iulie, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Arbroath - Stirling Albion?

Arbroath pleca favorită, la cota 1.37. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Arbroath - Stirling Albion?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.