Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Arbroath - Montrose

Statistici și rezultat final · marți, 21 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Arbroath
ÎVVÎE
Final0-2Pauză 0-2
Montrose
VVVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Arbroath 56%Egal 24%Montrose 20%

Arbroath 0-2 Montrose: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Arbroath 0-2 Montrose (pauză 0-2). Înainte de start, modelul dădea 38% pentru victoria lui Montrose, iar cotele fără marjă 20%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,1 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 41%), iar GG n-a ieșit (NG avea 38%). Scorul exact 0-2 avea 5,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (7-4) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Arbroathîn meciMontrose
7
Cornere
4
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Arbroath vs Montrose

Arbroath marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,8. Montrose marchează 2,2 goluri pe meci și primește 0,8. La Arbroath, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Montrose nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~3,1goluri estimate
59%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Arbroathultimele 5Montrose
1,40
Puncte / meci
2,00
1,6
Goluri marcate / meci
2,2
1,8
Goluri primite / meci
0,8
2
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
20%
3
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Arbroath și ultimele 5 Montrose, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Arbroath2-1-2

Î
Dundee United - Arbroath18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
V
The Spartans - Arbroath11.07.26 · Cupa Ligii
1-2
V
Arbroath - Brechin City04.07.26 · Amicale intercluburi
4-1
Î
Arbroath - St. Mirren27.06.26 · Amicale intercluburi
2-4
E
Dunfermline Athletic - Arbroath01.05.26 · Championship
0-0

Montrose3-1-1

V
Stirling Albion - Montrose18.07.26 · Cupa Ligii
0-2
V
Montrose - Dundee United14.07.26 · Cupa Ligii
1-0
V
Montrose - Inverurie Loco Works08.07.26 · Amicale intercluburi
7-0
Î
Montrose - St. Johnstone04.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
E
Montrose - Civil Service Strollers01.07.26 · Amicale intercluburi
1-1

Întâlniri directe Arbroath - Montrose

Arbroath 3Egal 2Montrose 0
V
Montrose - Arbroath05.04.2025 · pauză 0-1
0-1
V
Arbroath - Montrose28.12.2024 · pauză 1-0
3-0
E
Montrose - Arbroath09.11.2024 · pauză 1-0
1-1
V
Arbroath - Montrose07.09.2024 · pauză 2-0
3-0
E
Arbroath - Montrose10.08.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Arbroath. 2 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Arbroath - Montrose

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Arbroath1.6456% fără marjă
X · Egal3.9024% fără marjă
2 · Montrose4.5020% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.16
X2 2.15
12 1.20

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 2.15
Peste 2.5 1.63

Ambele marchează

GG Da 1.68
GG Nu 2.07

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.53
Pauză peste 1.5 2.35

Cornere

Sub 9.5 1.80
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Arbroath - Montrose s-a jucat marți, 21 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Arbroath vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Montrose are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 11-4.

În ultimele 5 întâlniri directe, Arbroath a câștigat de 3 ori, Montrose niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,8 goluri în medie. Ultima: Montrose - Arbroath 0-1, pe 5 aprilie 2025.

Casele o dau favorită pe Arbroath, la 1.64, cu egalul la 3.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 56% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.63, iar GG la 1.68.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,6 pentru Arbroath și 1,5 pentru Montrose. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 38% la victorie, față de 56%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Arbroath are 38%, Montrose 38%. Peste 2.5 goluri are 59% în model, iar 1.63 e aproape de cota corectă (1.69). Ambele marchează (GG): 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Cota 1.68 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Arbroath - Montrose

Goluri estimate: 1,55 Arbroath și 1,53 Montrose, total 3,08. 1X2 în model: 38% · 24% · 38%. Peste 2,5: 59% (cotă corectă 1.69). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 41% · peste 2,5: 59% (verde).

Scoruri probabile

1-110,9%2-18,4%1-28,3%1-07,1%0-17,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Arbroath. Arbroath a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,8 goluri, iar modelul estimează acum 3,1.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-2
Pauză0-2
Cornere7-4
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startArbroath · 1.64
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Arbroath - Montrose?

S-a jucat marți, 21 iulie, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 0-2.

În ce competiție s-a jucat Arbroath - Montrose?

În Cupa Ligii (Scotia).

Unde s-a jucat Arbroath - Montrose?

Pe Gayfield Park, în Arbroath, marți, 21 iulie, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Arbroath - Montrose?

Arbroath pleca favorită, la cota 1.64. Meciul s-a terminat 0-2.

Câte goluri s-au marcat în Arbroath - Montrose?

2 goluri, scor final 0-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.