Duminică18 octombrie
Live 148 Pune pont

ScotiaScotia · Championship

Arbroath - Livingston

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 29 august

ScotiaChampionship · Scotia Final
Arbroath
VEÎVÎ
Final1-0Pauză 0-0
Livingston
VÎVEV
Șanse înainte de meci, după cote
Arbroath 28%Egal 27%Livingston 46%

Arbroath 1-0 Livingston: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Arbroath 1-0 Livingston (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 19% pentru victoria lui Arbroath, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,5 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 56%), iar GG n-a ieșit (NG avea 55%). Scorul exact 1-0 avea 7,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (2-4) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Arbroathîn meciLivingston
2
Cornere
4
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Arbroath vs Livingston

Arbroath marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,0. Livingston marchează 2,4 goluri pe meci și primește 0,4. La Arbroath, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri.

~2,5goluri estimate
44%peste 2,5 goluri
45%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Arbroathultimele 5Livingston
1,40
Puncte / meci
2,00
0,6
Goluri marcate / meci
2,4
1,0
Goluri primite / meci
0,4
2
Victorii
3
20%
Peste 2,5 goluri
20%
20%
Ambele marchează
0%

Ultimele 5 meciuri Arbroath și ultimele 5 Livingston, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Arbroath2-1-2

V
Greenock Morton - Arbroath22.08.26 · Championship
1-2
E
Arbroath - Inverness08.08.26 · Championship
0-0
Î
Ayr United - Arbroath01.08.26 · Championship
2-0
V
Arbroath - Stirling Albion25.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Arbroath - Montrose21.07.26 · Cupa Ligii
0-2

Livingston3-1-1

V
Livingston - Dunfermline Athletic22.08.26 · Championship
2-0
Î
Partick Thistle - Livingston07.08.26 · Championship
2-0
V
Livingston - Queen's Park01.08.26 · Championship
2-0
E
Stenhousemuir - Livingston25.07.26 · Cupa Ligii
0-0
V
Livingston - Forfar Athletic21.07.26 · Cupa Ligii
8-0

Ponturi Arbroath - Livingston

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Arbroath3.3528% fără marjă
X · Egal3.4527% fără marjă
2 · Livingston2.0246% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.67
X2 1.29
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.26
Sub 2.5 1.87
Peste 2.5 1.83

Ambele marchează

GG Da 1.71
GG Nu 2.02

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.42
Pauză peste 1.5 2.67

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Arbroath - Livingston s-a jucat sâmbătă, 29 august, în Championship (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Arbroath vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 3 goluri și a primit 5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Livingston are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 12-2. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

Casele o dau favorită pe Livingston, la 2.02, cu egalul la 3.45. Fără marja caselor, asta înseamnă 46% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.83, iar GG la 1.71.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 0,8 pentru Arbroath și 1,6 pentru Livingston. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 19% la victorie, față de 28%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Livingston: 56% în model, cota corectă ar fi 1.79. Casele dau 2.02, mai mult. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 56%. Cota de 1.87 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Arbroath - Livingston

Goluri estimate: 0,83 Arbroath și 1,62 Livingston, total 2,45. 1X2 în model: 19% · 25% · 56%. Peste 2,5: 44% (cotă corectă 2.27). GG: 45% (cotă corectă 2.22). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

9%0
21%1
26%2
21%3
13%4
10%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 56% · peste 2,5: 44% (verde).

Scoruri probabile

0-114,0%1-111,6%0-211,3%1-29,4%0-08,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză0-0
Cornere2-4
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startLivingston · 2.02
Goluri estimate~2,5
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Arbroath - Livingston?

S-a jucat sâmbătă, 29 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Arbroath - Livingston?

În Championship (Scotia).

Unde s-a jucat Arbroath - Livingston?

Pe Gayfield Park, în Arbroath, sâmbătă, 29 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Arbroath - Livingston?

Livingston pleca favorită, la cota 2.02. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Arbroath - Livingston?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Championship

Toată liga →