Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · Championship

Arbroath - Inverness

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

ScotiaChampionship · Scotia Final
Arbroath
ÎVÎÎV
Final0-0Pauză 0-0
Inverness
EVVVE
Șanse înainte de meci, după cote
Arbroath 31%Egal 28%Inverness 41%

Arbroath 0-0 Inverness: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Arbroath 0-0 Inverness (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 28% pentru egalul, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 0 goluri, față de 2,1 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 65%), iar GG n-a ieșit (NG avea 60%). Scorul exact 0-0 avea 12,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (1-7) și 6 cartonașe galbene (3-3).

Arbroathîn meciInverness
1
Cornere
7
3
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Arbroath vs Inverness

Arbroath marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,6. Inverness marchează 1,0 goluri pe meci și primește 0,2. La Inverness, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Arbroath 3, egal 2, Inverness 2.

~2,1goluri estimate
35%peste 2,5 goluri
40%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Arbroathultimele 5Inverness
1,20
Puncte / meci
2,20
0,6
Goluri marcate / meci
1,0
1,6
Goluri primite / meci
0,2
2
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
0%
20%
Ambele marchează
20%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Arbroath și ultimele 5 Inverness, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Arbroath2-0-3

Î
Ayr United - Arbroath01.08.26 · Championship
2-0
V
Arbroath - Stirling Albion25.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Arbroath - Montrose21.07.26 · Cupa Ligii
0-2
Î
Dundee United - Arbroath18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
V
The Spartans - Arbroath11.07.26 · Cupa Ligii
1-2

Inverness3-2-0

E
Inverness - Dunfermline Athletic01.08.26 · Championship
0-0
V
Greenock Morton - Inverness25.07.26 · Cupa Ligii
0-1
V
Inverness - St. Johnstone21.07.26 · Cupa Ligii
1-0
V
Linlithgow - Inverness18.07.26 · Cupa Ligii
0-2
E
Inverness - East Fife11.07.26 · Cupa Ligii
1-1

Întâlniri directe Arbroath - Inverness

Arbroath 3Egal 2Inverness 2
Î
Inverness - Arbroath26.04.2025 · pauză 2-0
3-0
V
Arbroath - Inverness08.02.2025 · pauză 2-0
3-0
V
Inverness - Arbroath14.12.2024 · pauză 0-0
0-2
V
Arbroath - Inverness05.10.2024 · pauză 0-0
1-0
E
Inverness - Arbroath23.07.2024 · pauză 0-0
0-0
Î
Inverness - Arbroath06.04.2024 · pauză 1-0
2-1
E
Arbroath - Inverness24.02.2024 · pauză 0-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Arbroath. 3 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Arbroath - Inverness

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Arbroath2.9531% fără marjă
X · Egal3.3028% fără marjă
2 · Inverness2.2741% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.55
X2 1.34
12 1.30

Goluri

Peste 1.5 1.32
Sub 2.5 1.72
Peste 2.5 2.00

Ambele marchează

GG Da 1.80
GG Nu 1.90

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.36
Pauză peste 1.5 2.90

Cornere

Sub 9.5 1.70
Peste 9.5 2.02

Analiza de dinainte de meci

Arbroath - Inverness s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Championship (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Arbroath vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 3 goluri și a primit 8. În ultimele 5 meciuri, Inverness n-a pierdut niciunul (trei victorii și două egaluri). Golaveraj: 5-1. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5.

În ultimele 7 întâlniri directe, Arbroath a câștigat de 3 ori, Inverness de 2 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Inverness - Arbroath 3-0, pe 26 aprilie 2025.

Casele o dau favorită pe Inverness, la 2.27, cu egalul la 3.30. Fără marja caselor, asta înseamnă 41% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.00, iar GG la 1.80.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 0,8 pentru Arbroath și 1,3 pentru Inverness. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 22% la victorie, față de 31%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Inverness: 50% în model, cota corectă ar fi 2.00. Casele dau 2.27, mai mult. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 65%. Cota de 1.72 e peste cea corectă (1.54). Nu marchează ambele (NG) merită privit: 60% în model, iar 1.90 plătește peste cota corectă de 1.67. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Arbroath - Inverness

Goluri estimate: 0,78 Arbroath și 1,33 Inverness, total 2,11. 1X2 în model: 22% · 28% · 50%. Peste 2,5: 35% (cotă corectă 2.86). GG: 40% (cotă corectă 2.50). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 65% · peste 2,5: 35% (verde).

Scoruri probabile

0-116,1%1-112,6%0-012,1%0-210,7%1-09,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Arbroath. Arbroath a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,7 goluri, după cote 2,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 28%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-0
Pauză0-0
Cornere1-7
Cartonașe galbene3-3
Favorită la startInverness · 2.27
Goluri estimate~2,1
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Arbroath - Inverness?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-0.

În ce competiție s-a jucat Arbroath - Inverness?

În Championship (Scotia).

Unde s-a jucat Arbroath - Inverness?

Pe Gayfield Park, în Arbroath, sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Arbroath - Inverness?

Inverness pleca favorită, la cota 2.27. Meciul s-a terminat 0-0.

Câte goluri s-au marcat în Arbroath - Inverness?

Niciunul: meciul s-a terminat 0-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,1.

Alte meciuri din Championship

Toată liga →