Duminică18 octombrie
Live 109 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Annan Athletic - Clyde

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Annan Athletic
ÎVÎÎÎ
Final1-2Pauză 1-1
Clyde
ÎÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Annan Athletic 33%Egal 33%Clyde 35%

Annan Athletic 1-2 Clyde: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Annan Athletic 1-2 Clyde (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 45% pentru victoria lui Clyde, iar cotele fără marjă 35%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 74%), iar GG a ieșit (73%). Scorul exact 1-2 avea 8,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (3-4) și 4 cartonașe galbene (3-1).

Annan Athleticîn meciClyde
3
Cornere
4
3
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Annan Athletic vs Clyde

Annan Athletic marchează 0,8 goluri pe meci și primește 2,4. Clyde marchează 1,6 goluri pe meci și primește 2,2. La Clyde, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Annan Athletic 1, egal 1, Clyde 4.

~3,9goluri estimate
74%peste 2,5 goluri
73%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Annan Athleticultimele 5Clyde
0,60
Puncte / meci
1,20
0,8
Goluri marcate / meci
1,6
2,4
Goluri primite / meci
2,2
1
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri Annan Athletic și ultimele 5 Clyde, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Annan Athletic1-0-4

Î
Bonnyrigg Rose - Annan Athletic11.08.26 · Cupa Challenge
1-0
V
Stranraer - Annan Athletic08.08.26 · League 2
0-1
Î
Annan Athletic - The Spartans01.08.26 · League 2
2-4
Î
Clyde - Annan Athletic21.07.26 · Cupa Ligii
4-1
Î
Airdrieonians - Annan Athletic18.07.26 · Cupa Ligii
3-0

Clyde2-0-3

Î
Clyde - St. Mirren B11.08.26 · Cupa Challenge
1-4
Î
Dumbarton - Clyde08.08.26 · League 2
1-0
V
Clyde - Stranraer01.08.26 · League 2
3-1
Î
Dundee FC - Clyde25.07.26 · Cupa Ligii
4-0
V
Clyde - Annan Athletic21.07.26 · Cupa Ligii
4-1

Întâlniri directe Annan Athletic - Clyde

Annan Athletic 1Egal 1Clyde 4
Î
Clyde - Annan Athletic21.07.2026 · pauză 4-1
4-1
Î
Clyde - Annan Athletic25.04.2026 · pauză 2-0
3-1
E
Annan Athletic - Clyde31.01.2026 · pauză 1-0
1-1
Î
Clyde - Annan Athletic22.11.2025 · pauză 1-0
1-0
V
Clyde - Annan Athletic25.10.2025 · pauză 0-2
2-3
Î
Annan Athletic - Clyde13.09.2025 · pauză 0-4
0-6

V/E/Î din perspectiva Annan Athletic. 4 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Annan Athletic - Clyde

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Annan Athletic2.8033% fără marjă
X · Egal2.8033% fără marjă
2 · Clyde2.6035% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri

Șansă dublă

1X 1.42
X2 1.35
12 1.35

Goluri

Sub 2.5 4.30
Peste 2.5 1.12

Analiza de dinainte de meci

Annan Athletic - Clyde s-a jucat sâmbătă, 15 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Annan Athletic vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 12. În ultimele 5 meciuri, Clyde are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 8-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 6 întâlniri directe, Annan Athletic a câștigat o dată, Clyde de 4 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,8 goluri în medie. Ultima: Clyde - Annan Athletic 4-1, pe 21 iulie 2026.

La case, diferența e mică: Annan Athletic are cota 2.80, Clyde 2.60. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.12.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,8 pentru Annan Athletic și 2,1 pentru Clyde. Scorul cel mai probabil e 1-2.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Annan Athletic are 34%, Clyde 45%. Peste 2.5 goluri: 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. La 1.12, plătește prea puțin. Ambele marchează (GG): 73% în model, adică o cotă corectă de 1.37. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Annan Athletic - Clyde

Goluri estimate: 1,79 Annan Athletic și 2,07 Clyde, total 3,86. 1X2 în model: 34% · 21% · 45%. Peste 2,5: 74% (cotă corectă 1.35). GG: 73% (cotă corectă 1.37). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
16%2
20%3
20%4
34%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 26% · peste 2,5: 74% (verde).

Scoruri probabile

1-28,1%1-17,8%2-27,2%2-17,0%1-35,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Annan Athletic. Annan Athletic a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Clyde. Clyde a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,5 goluri, după cote 4,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză1-1
Cornere3-4
Cartonașe galbene3-1
Favorită la startClyde · 2.60
Goluri estimate~3,9
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Annan Athletic - Clyde?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Annan Athletic - Clyde?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Annan Athletic - Clyde?

Pe Galabank, în Annan, sâmbătă, 15 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Annan Athletic - Clyde?

Niciuna clar: cotele erau 2.80 la gazde și 2.60 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Annan Athletic - Clyde?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,9.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →