Arabia Saudita · Second Division, Group A
Al Washm – Al Rawdhah
Ultimele 5 / 5: Al Washm marchează 1.8 și primește 2.4. Al Rawdhah 1.4 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 24% · Oaspete 22%
Goluri / meci
1.8 + 1.4
Peste 2.5
1.75 · forma 80% / 100%
GG
Da 1.76 · Nu 1.95
Analiză Al Washm – Al Rawdhah
Al Washm o primește pe Al Rawdhah sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:25 (ora României), în Second Division, Group A (Arabia Saudita). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Al Washm are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 12 goluri primite (1,8 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Al Rawdhah are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 13 goluri primite (1,4 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Al Washm stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Al Washm a câștigat 0, Al Rawdhah a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 27.02.2026, s-a terminat Al Rawdhah 1–1 Al Washm.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.67 / 3.75 / 4.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 54% pentru Al Washm, 24% pentru egal și 22% pentru Al Rawdhah. Favorită e Al Washm. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.75 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.76 și Nu la 1.95.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,20 – 1,90) și cele deduse din cote (1,75 – 1,03) și ajunge la 1,98 goluri estimate pentru Al Washm și 1,47 pentru Al Rawdhah, adică 3,45 în total. Cu aceste valori, Al Washm câștigă în 49% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Al Rawdhah câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,2%.
| Indicator | Al Washm | Al Rawdhah |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 60% | 100% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,98 | 1,47 |
| Șanse de victorie (model) | 49% | 29% |
Goluri estimate
1,98 – 1,47 · total 3,45
1X2 model
49% · 22% · 29%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| Al Washm ↓ / Al Rawdhah → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,2 | 4,7 | 3,4 | 1,7 | 0,6 | 0,2 |
| 1 | 6,3 | 9,2 | 6,8 | 3,3 | 1,2 | 0,4 |
| 2 | 6,2 | 9,1 | 6,7 | 3,3 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 4,1 | 6,0 | 4,4 | 2,2 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 2,0 | 3,0 | 2,2 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,8 | 1,2 | 0,9 | 0,4 | 0,2 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Al Washm, coloane = goluri Al Rawdhah.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Al Washm. Al Washm primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Al Rawdhah. Al Rawdhah primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,10 goluri, cotele doar 2,79. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.16 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.75 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.76 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 27.02.26 | Al Rawdhah – Al Washm | — | 1–1 |
| 29.11.25 | Al Washm – Al Rawdhah | — | 1–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Al Washm – Al Rawdhah?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:25, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Al Washm – Al Rawdhah?
Meciul face parte din Second Division, Group A (Arabia Saudita). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Al Washm – Al Rawdhah?
Cotele 1X2 sunt 1.67 / 3.75 / 4.10. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Al Washm, 24% egal și 22% pentru Al Rawdhah, cu Al Washm favorită la cota 1.67.
Câte goluri se așteaptă în Al Washm – Al Rawdhah?
Modelul nostru estimează 3,45 goluri (1,98 pentru Al Washm, 1,47 pentru Al Rawdhah). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.