Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

QatarQatar · Cupa

Al Shamal - Al Rayyan

Statistici și rezultat final · marți, 1 septembrie

QatarCupa · Qatar Final
Al Shamal
VEÎÎÎ
Final3-3Pauză 1-1
Al Rayyan
VVÎEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Al Shamal 30%Egal 29%Al Rayyan 41%

Al Shamal 3-3 Al Rayyan: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Al Shamal 3-3 Al Rayyan (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru egalul, iar cotele fără marjă 29%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 6 goluri, față de 3,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 64%), iar GG a ieșit (66%). Scorul exact 3-3 avea 2,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 4 cornere (1-3) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Al Shamalîn meciAl Rayyan
1
Cornere
3
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Al Shamal vs Al Rayyan

Al Shamal marchează 2,2 goluri pe meci și primește 2,8. Al Rayyan marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,8. La Al Shamal, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Al Shamal 3, egal 0, Al Rayyan 3.

~3,3goluri estimate
64%peste 2,5 goluri
66%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Al Shamalultimele 5Al Rayyan
0,80
Puncte / meci
1,40
2,2
Goluri marcate / meci
1,4
2,8
Goluri primite / meci
1,8
1
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
60%
3
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Al Shamal și ultimele 5 Al Rayyan, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Al Shamal1-1-3

V
Al Gharafa - Al Shamal27.08.26 · Stars League
1-3
E
Al Arabi Doha - Al Shamal21.08.26 · Stars League
2-2
Î
Al Shamal - Al Sadd Doha01.05.26 · Cupa Emir
4-6
Î
Al Sadd Doha - Al Shamal27.04.26 · Stars League
3-2
Î
Al Shamal - Qatar SC13.04.26 · Stars League
0-2

Al Rayyan2-1-2

V
Al Wakrah - Al Rayyan27.08.26 · Stars League
1-2
V
Al Rayyan - Lusail SC20.08.26 · Stars League
1-0
Î
Leganes - Al Rayyan04.08.26 · Amicale intercluburi
2-1
E
Al Rayyan - Rochdale19.07.26 · Amicale intercluburi
3-3
Î
Al Rayyan - Al Wakrah01.05.26 · Cupa Emir
0-3

Întâlniri directe Al Shamal - Al Rayyan

Al Shamal 3Egal 0Al Rayyan 3
V
Al Rayyan - Al Shamal17.01.2026 · pauză 0-0
0-1
Î
Al Shamal - Al Rayyan28.11.2025
1-2
V
Al Shamal - Al Rayyan22.08.2025 · pauză 1-2
4-2
Î
Al Shamal - Al Rayyan11.04.2025 · pauză 2-2
3-5
V
Al Rayyan - Al Shamal22.11.2024 · pauză 1-0
1-2
Î
Al Rayyan - Al Shamal25.02.2024 · pauză 0-0
2-1

V/E/Î din perspectiva Al Shamal. 5 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Al Shamal - Al Rayyan

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Al Shamal2.9530% fără marjă
X · Egal3.1029% fără marjă
2 · Al Rayyan2.1741% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.53
X2 1.28
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.25
Sub 2.5 1.75
Peste 2.5 1.92

Ambele marchează

GG Da 1.75
GG Nu 1.92

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.28
Pauză peste 1.5 3.00

Analiza de dinainte de meci

Al Shamal - Al Rayyan s-a jucat marți, 1 septembrie, în Cupa (Qatar). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Al Shamal are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 11-14. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Al Rayyan vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 9. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 6 întâlniri directe, Al Shamal a câștigat de 3 ori, Al Rayyan de 3 ori. Au fost meciuri deschise, cu 4,0 goluri în medie. Ultima: Al Rayyan - Al Shamal 0-1, pe 17 ianuarie 2026.

Al Rayyan pleacă favorită, la cota 2.17. Egalul e la 3.10, iar Al Shamal la 2.95. Fără marja caselor, asta înseamnă 41% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.92, iar GG la 1.75.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,6 pentru Al Shamal și 1,8 pentru Al Rayyan. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Al Shamal are 35%, Al Rayyan 42%. Peste 2.5 goluri: 64% în model, cota corectă ar fi 1.56. Casele dau 1.92, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 66%. Cota de 1.75 e peste cea corectă (1.52). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Al Shamal - Al Rayyan

Goluri estimate: 1,59 Al Shamal și 1,75 Al Rayyan, total 3,34. 1X2 în model: 35% · 23% · 42%. Peste 2,5: 64% (cotă corectă 1.56). GG: 66% (cotă corectă 1.52). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 36% · peste 2,5: 64% (verde).

Scoruri probabile

1-19,9%1-28,6%2-17,8%2-26,9%0-16,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Al Shamal. Al Shamal a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Al Rayyan. Al Rayyan a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,1 goluri, după cote 2,6. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 12,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-3
Pauză1-1
Cornere1-3
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startAl Rayyan · 2.17
Goluri estimate~3,3
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Al Shamal - Al Rayyan?

S-a jucat marți, 1 septembrie, ora 19:30 (ora României) și s-a terminat 3-3.

În ce competiție s-a jucat Al Shamal - Al Rayyan?

În Cupa (Qatar).

Cine era favorită în Al Shamal - Al Rayyan?

Al Rayyan pleca favorită, la cota 2.17. Meciul s-a terminat 3-3.

Câte goluri s-au marcat în Al Shamal - Al Rayyan?

6 goluri, scor final 3-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.