Duminică18 octombrie
Live 148 Pune pont

IrakIrak · Iraqi Fa Cup

Al-Garaf - Newroz SC

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

IrakIraqi Fa Cup · Irak Final
Al-Garaf
EÎVEÎ
Final1-0Pauză 1-0
Newroz SC
EÎEVV
Șanse înainte de meci, după cote
Al-Garaf 35%Egal 30%Newroz SC 35%

Al-Garaf 1-0 Newroz SC: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Al-Garaf 1-0 Newroz SC (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 34% pentru victoria lui Al-Garaf, iar cotele fără marjă 35%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,5 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 53%), iar GG n-a ieșit (NG avea 48%). Scorul exact 1-0 avea 9,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (3-7) și 6 cartonașe galbene (3-3).

Al-Garafîn meciNewroz SC
3
Cornere
7
3
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Al-Garaf vs Newroz SC

Al-Garaf marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,4. Newroz SC marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,4.

~2,5goluri estimate
47%peste 2,5 goluri
52%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Al-Garafultimele 5Newroz SC
1,00
Puncte / meci
1,60
1,2
Goluri marcate / meci
1,6
1,4
Goluri primite / meci
1,4
1
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
80%
0
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Al-Garaf și ultimele 5 Newroz SC, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Al-Garaf1-2-2

E
Duhok - Al-Garaf16.08.26 · Iraqi Fa Cup
1-1
Î
Al-Garaf - Maysan SC02.06.26 · Iraqi Fa Cup
0-2
V
Amanat Baghdad - Al-Garaf27.05.26 · Iraqi Fa Cup
1-3
E
Al-Garaf - Al Karkh15.05.26 · Iraqi Fa Cup
2-2
Î
Al Shorta - Al-Garaf10.05.26 · Iraqi Fa Cup
1-0

Newroz SC2-2-1

E
Newroz SC - Al Quwa Al Jawiya14.08.26 · Iraqi Fa Cup
3-3
Î
Al Naft SC - Newroz SC01.06.26 · Iraqi Fa Cup
2-1
E
Newroz SC - Al Mosul27.05.26 · Iraqi Fa Cup
1-1
V
Newroz SC - Zakho FC20.05.26 · Iraqi Fa Cup
2-1
V
Erbil SC - Newroz SC16.05.26 · Iraqi Fa Cup
0-1

Întâlniri directe Al-Garaf - Newroz SC

Al-Garaf 0Egal 0Newroz SC 2
Î
Newroz SC - Al-Garaf25.03.2026 · pauză 1-0
2-1
Î
Al-Garaf - Newroz SC10.01.2026 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Al-Garaf. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Al-Garaf - Newroz SC

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Al-Garaf2.5735% fără marjă
X · Egal3.0530% fără marjă
2 · Newroz SC2.5535% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.38
X2 1.38
12 1.31

Goluri

Peste 1.5 1.40
Sub 2.5 1.53
Peste 2.5 2.30

Ambele marchează

GG Da 1.97
GG Nu 1.75

Analiza de dinainte de meci

Al-Garaf - Newroz SC s-a jucat sâmbătă, 22 august, în Iraqi Fa Cup (Irak). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Al-Garaf vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Newroz SC are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 8-7.

În ultimele 2 întâlniri directe, Al-Garaf a câștigat niciodată, Newroz SC de 2 ori. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Newroz SC - Al-Garaf 2-1, pe 25 martie 2026.

La case, diferența e mică: Al-Garaf are cota 2.57, Newroz SC 2.55. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.30, iar GG la 1.97.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Al-Garaf și 1,3 pentru Newroz SC. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Al-Garaf are 34%, Newroz SC 39%. Peste 1.5 goluri are 72% în model, iar 1.40 e aproape de cota corectă (1.39). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Al-Garaf - Newroz SC

Goluri estimate: 1,22 Al-Garaf și 1,32 Newroz SC, total 2,54. 1X2 în model: 34% · 27% · 39%. Peste 2,5: 47% (cotă corectă 2.13). GG: 52% (cotă corectă 1.92). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
25%2
22%3
14%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 53% · peste 2,5: 47% (verde).

Scoruri probabile

1-112,7%0-110,4%1-09,6%1-28,4%0-07,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,8 goluri, după cote 2,3. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză1-0
Cornere3-7
Cartonașe galbene3-3
Favorită la startNewroz SC · 2.55
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Al-Garaf - Newroz SC?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 18:30 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Al-Garaf - Newroz SC?

În Iraqi Fa Cup (Irak).

Cine era favorită în Al-Garaf - Newroz SC?

Niciuna clar: cotele erau 2.57 la gazde și 2.55 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Al-Garaf - Newroz SC?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.