Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Challenge

Airdrieonians - Stirling Albion

Statistici și rezultat final · marți, 25 august

ScotiaCupa Challenge · Scotia Final
Airdrieonians
ÎÎVEE
Final1-3Pauză 1-0
Stirling Albion
EÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Airdrieonians 61%Egal 21%Stirling Albion 18%

Airdrieonians 1-3 Stirling Albion: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Airdrieonians 1-3 Stirling Albion (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 32% pentru victoria lui Stirling Albion, iar cotele fără marjă 18%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 63%), iar GG a ieșit (64%). Scorul exact 1-3 avea 3,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (5-7) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Airdrieoniansîn meciStirling Albion
5
Cornere
7
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Airdrieonians vs Stirling Albion

Airdrieonians marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,8. Stirling Albion marchează și primește câte 2,0 goluri pe meci. La Stirling Albion, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,2goluri estimate
63%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Airdrieoniansultimele 5Stirling Albion
1,00
Puncte / meci
1,40
1,0
Goluri marcate / meci
2,0
1,8
Goluri primite / meci
2,0
1
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
60%

Ultimele 5 meciuri Airdrieonians și ultimele 5 Stirling Albion, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Airdrieonians1-2-2

Î
Airdrieonians - Ross County22.08.26 · League 1
1-3
Î
Hamilton Academical - Airdrieonians15.08.26 · League 1
4-0
V
Dumbarton - Airdrieonians11.08.26 · Cupa Challenge
1-3
E
Airdrieonians - East Kilbride08.08.26 · League 1
1-1
E
Cove Rangers - Airdrieonians01.08.26 · League 1
0-0

Stirling Albion2-1-2

E
Stirling Albion - Stranraer22.08.26 · League 2
2-2
Î
Forfar Athletic - Stirling Albion15.08.26 · League 2
3-0
V
Stirling Albion - Cove Rangers11.08.26 · Cupa Challenge
4-2
Î
Kelty Hearts - Stirling Albion08.08.26 · League 2
3-2
V
Stirling Albion - Dumbarton01.08.26 · League 2
2-0

Ponturi Airdrieonians - Stirling Albion

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Airdrieonians1.5061% fără marjă
X · Egal4.3021% fără marjă
2 · Stirling Albion5.2018% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.12
X2 2.30
12 1.17

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.27
Peste 2.5 1.53

Ambele marchează

GG Da 1.64
GG Nu 2.12

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.58
Pauză peste 1.5 2.20

Analiza de dinainte de meci

Airdrieonians - Stirling Albion s-a jucat marți, 25 august, în Cupa Challenge (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Airdrieonians are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 5-9. Stirling Albion vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

Airdrieonians pleacă favorită, la cota 1.50. Egalul e la 4.30, iar Stirling Albion la 5.20. Fără marja caselor, asta înseamnă 61% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.53, iar GG la 1.64.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,8 pentru Airdrieonians și 1,5 pentru Stirling Albion. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 45% la victorie, față de 61%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. La 1.12, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 63%. Cota de 1.53 e corectă, fără plus. Ambele marchează (GG) are 64% în model, iar 1.64 e aproape de cota corectă (1.56). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Airdrieonians - Stirling Albion

Goluri estimate: 1,78 Airdrieonians și 1,46 Stirling Albion, total 3,24. 1X2 în model: 45% · 23% · 32%. Peste 2,5: 63% (cotă corectă 1.59). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 37% · peste 2,5: 63% (verde).

Scoruri probabile

1-110,2%2-19,1%1-27,4%1-07,0%2-26,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Airdrieonians. Airdrieonians a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Stirling Albion. Stirling Albion a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Airdrieonians e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-3
Pauză1-0
Cornere5-7
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startAirdrieonians · 1.50
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Airdrieonians - Stirling Albion?

S-a jucat marți, 25 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 1-3.

În ce competiție s-a jucat Airdrieonians - Stirling Albion?

În Cupa Challenge (Scotia).

Unde s-a jucat Airdrieonians - Stirling Albion?

Pe Stadionul Excelsior, în Airdrie, marți, 25 august, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Airdrieonians - Stirling Albion?

Airdrieonians pleca favorită, la cota 1.50. Meciul s-a terminat 1-3.

Câte goluri s-au marcat în Airdrieonians - Stirling Albion?

4 goluri, scor final 1-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din Cupa Challenge

Toată liga →