Duminică18 octombrie
Live 150 Pune pont

ScotiaScotia · League 1

Airdrieonians - Ross County

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

ScotiaLeague 1 · Scotia Final
Airdrieonians
ÎVEEÎ
Final1-3Pauză 0-2
Ross County
VVVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Airdrieonians 22%Egal 24%Ross County 55%

Airdrieonians 1-3 Ross County: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Airdrieonians 1-3 Ross County (pauză 0-2). Înainte de start, modelul dădea 60% pentru victoria lui Ross County, iar cotele fără marjă 55%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,6 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 49%), iar GG a ieșit (47%). Scorul exact 1-3 avea 5,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (4-7) și 4 cartonașe galbene (3-1).

Airdrieoniansîn meciRoss County
4
Cornere
7
3
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Airdrieonians vs Ross County

Airdrieonians marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,8. Ross County marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,6. La Ross County, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Airdrieonians 2, egal 1, Ross County 2.

~2,6goluri estimate
49%peste 2,5 goluri
47%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Airdrieoniansultimele 5Ross County
1,00
Puncte / meci
3,00
0,8
Goluri marcate / meci
2,0
1,8
Goluri primite / meci
0,6
1
Victorii
5
60%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Airdrieonians și ultimele 5 Ross County, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Airdrieonians1-2-2

Î
Hamilton Academical - Airdrieonians15.08.26 · League 1
4-0
V
Dumbarton - Airdrieonians11.08.26 · Cupa Challenge
1-3
E
Airdrieonians - East Kilbride08.08.26 · League 1
1-1
E
Cove Rangers - Airdrieonians01.08.26 · League 1
0-0
Î
Airdrieonians - Ross County25.07.26 · Cupa Ligii
0-3

Ross County5-0-0

V
Dunfermline Athletic - Ross County15.08.26 · Cupa Ligii
1-2
V
Elgin City - Ross County11.08.26 · Cupa Challenge
1-2
V
Ross County - Montrose08.08.26 · League 1
2-1
V
Peterhead - Ross County01.08.26 · League 1
0-1
V
Airdrieonians - Ross County25.07.26 · Cupa Ligii
0-3

Întâlniri directe Airdrieonians - Ross County

Airdrieonians 2Egal 1Ross County 2
Î
Airdrieonians - Ross County25.07.2026 · pauză 0-1
0-3
V
Ross County - Airdrieonians04.04.2026 · pauză 0-3
0-4
Î
Airdrieonians - Ross County24.01.2026 · pauză 0-0
0-1
V
Ross County - Airdrieonians06.12.2025 · pauză 0-0
1-2
E
Airdrieonians - Ross County02.08.2025 · pauză 0-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Airdrieonians. 4 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Airdrieonians - Ross County

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Airdrieonians4.2522% fără marjă
X · Egal3.8524% fără marjă
2 · Ross County1.6855% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.92
X2 1.17
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.26
Sub 2.5 1.80
Peste 2.5 1.90

Ambele marchează

GG Da 1.85
GG Nu 1.87

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.38
Pauză peste 1.5 2.67

Analiza de dinainte de meci

Airdrieonians - Ross County s-a jucat sâmbătă, 22 august, în League 1 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Airdrieonians are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 4-9. Ross County n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: cinci victorii. A marcat 10 goluri și a primit 3. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Airdrieonians a câștigat de 2 ori, Ross County de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Airdrieonians - Ross County 0-3, pe 25 iulie 2026.

Ross County pleacă favorită, la cota 1.68. Egalul e la 3.85, iar Airdrieonians la 4.25. Fără marja caselor, asta înseamnă 55% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.90, iar GG la 1.85.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 0,8 pentru Airdrieonians și 1,8 pentru Ross County. Scorul cel mai probabil e 0-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Ross County are 60% în model, iar 1.68 e aproape de cota corectă (1.67). Peste 1.5 goluri: 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. La 1.26, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Airdrieonians - Ross County

Goluri estimate: 0,82 Airdrieonians și 1,79 Ross County, total 2,61. 1X2 în model: 17% · 23% · 60%. Peste 2,5: 49% (cotă corectă 2.04). GG: 47% (cotă corectă 2.13). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 51% · peste 2,5: 49% (verde).

Scoruri probabile

0-113,2%0-211,8%1-110,8%1-29,7%0-07,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Airdrieonians. Airdrieonians a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-3
Pauză0-2
Cornere4-7
Cartonașe galbene3-1
Favorită la startRoss County · 1.68
Goluri estimate~2,6
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Airdrieonians - Ross County?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-3.

În ce competiție s-a jucat Airdrieonians - Ross County?

În League 1 (Scotia).

Unde s-a jucat Airdrieonians - Ross County?

Pe Stadionul Excelsior, în Airdrie, sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Airdrieonians - Ross County?

Ross County pleca favorită, la cota 1.68. Meciul s-a terminat 1-3.

Câte goluri s-au marcat în Airdrieonians - Ross County?

4 goluri, scor final 1-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,6.

Alte meciuri din League 1

Toată liga →