Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Airdrieonians - Ross County

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 25 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Airdrieonians
ÎVÎÎÎ
Final0-3Pauză 0-1
Ross County
VEVEV
Șanse înainte de meci, după cote
Airdrieonians 18%Egal 21%Ross County 60%

Airdrieonians 0-3 Ross County: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Airdrieonians 0-3 Ross County (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 62% pentru victoria lui Ross County, iar cotele fără marjă 60%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG n-a ieșit (NG avea 42%). Scorul exact 0-3 avea 6,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (3-6) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Airdrieoniansîn meciRoss County
3
Cornere
6
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Airdrieonians vs Ross County

Airdrieonians marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,0. Ross County marchează 2,6 goluri pe meci și primește 1,0. La Airdrieonians, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Airdrieonians 2, egal 1, Ross County 2.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
58%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Airdrieoniansultimele 5Ross County
0,60
Puncte / meci
2,20
1,2
Goluri marcate / meci
2,6
2,0
Goluri primite / meci
1,0
1
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
80%
2
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Airdrieonians și ultimele 5 Ross County, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Airdrieonians1-0-4

Î
Airdrieonians - Ross County25.07.26 · Cupa Ligii
0-3
V
Airdrieonians - Annan Athletic18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
Î
Clyde - Airdrieonians14.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Dundee FC - Airdrieonians11.07.26 · Cupa Ligii
4-2
Î
Ayr United - Airdrieonians04.07.26 · Amicale intercluburi
2-1

Ross County3-2-0

V
Airdrieonians - Ross County25.07.26 · Cupa Ligii
0-3
E
Ross County - Dundee FC21.07.26 · Cupa Ligii
1-1
V
Ross County - Clyde18.07.26 · Cupa Ligii
3-1
E
Nairn County - Ross County14.07.26 · Amicale intercluburi
2-2
V
Annan Athletic - Ross County11.07.26 · Cupa Ligii
1-4

Întâlniri directe Airdrieonians - Ross County

Airdrieonians 2Egal 1Ross County 2
Î
Airdrieonians - Ross County25.07.2026 · pauză 0-1
0-3
V
Ross County - Airdrieonians04.04.2026 · pauză 0-3
0-4
Î
Airdrieonians - Ross County24.01.2026 · pauză 0-0
0-1
V
Ross County - Airdrieonians06.12.2025 · pauză 0-0
1-2
E
Airdrieonians - Ross County02.08.2025 · pauză 0-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Airdrieonians. 4 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Airdrieonians - Ross County

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Airdrieonians5.0018% fără marjă
X · Egal4.3021% fără marjă
2 · Ross County1.5460% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 2.02
X2 1.20
12 1.20

Goluri

Peste 1.5 1.18
Sub 2.5 2.20
Peste 2.5 1.60

Ambele marchează

GG Da 1.64
GG Nu 2.12

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.54
Pauză peste 1.5 2.32

Analiza de dinainte de meci

Airdrieonians - Ross County s-a jucat sâmbătă, 25 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Airdrieonians vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Ross County n-a pierdut niciunul (trei victorii și două egaluri). Golaveraj: 13-5. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Airdrieonians a câștigat de 2 ori, Ross County de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Airdrieonians - Ross County 0-3, pe 25 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe Ross County, la 1.54, cu egalul la 4.30. Fără marja caselor, asta înseamnă 60% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.60, iar GG la 1.64.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,1 pentru Airdrieonians și 2,2 pentru Ross County. Scorul cel mai probabil e 1-2.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Ross County, modelul calculează 62%. Cota de 1.54 e corectă, fără plus. Peste 2.5 goluri are 62% în model, iar 1.60 e aproape de cota corectă (1.61). Ambele marchează (GG): 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. Cota 1.64 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Airdrieonians - Ross County

Goluri estimate: 1,06 Airdrieonians și 2,15 Ross County, total 3,21. 1X2 în model: 18% · 20% · 62%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 58% (cotă corectă 1.72). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-29,9%0-29,3%1-19,2%0-18,7%1-37,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Airdrieonians. Airdrieonians a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-3
Pauză0-1
Cornere3-6
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startRoss County · 1.54
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Airdrieonians - Ross County?

S-a jucat sâmbătă, 25 iulie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-3.

În ce competiție s-a jucat Airdrieonians - Ross County?

În Cupa Ligii (Scotia).

Unde s-a jucat Airdrieonians - Ross County?

Pe Stadionul Excelsior, în Airdrie, sâmbătă, 25 iulie, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Airdrieonians - Ross County?

Ross County pleca favorită, la cota 1.54. Meciul s-a terminat 0-3.

Câte goluri s-au marcat în Airdrieonians - Ross County?

3 goluri, scor final 0-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.