Duminică18 octombrie
Live 145 Pune pont

ScotiaScotia · League 1

Airdrieonians - East Kilbride

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

ScotiaLeague 1 · Scotia Final
Airdrieonians
EÎVÎÎ
Final1-1Pauză 0-0
East Kilbride
VÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Airdrieonians 37%Egal 27%East Kilbride 37%

Airdrieonians 1-1 East Kilbride: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Airdrieonians 1-1 East Kilbride (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 22% pentru egalul, iar cotele fără marjă 27%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,5 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 31%), iar GG a ieșit (67%). Scorul exact 1-1 avea 9,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (3-7) și 6 cartonașe galbene (3-3).

Airdrieoniansîn meciEast Kilbride
3
Cornere
7
3
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Airdrieonians vs East Kilbride

Airdrieonians marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,6. East Kilbride marchează 3,6 goluri pe meci și primește 2,2. La East Kilbride, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,5goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
67%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Airdrieoniansultimele 5East Kilbride
0,80
Puncte / meci
1,80
1,0
Goluri marcate / meci
3,6
1,6
Goluri primite / meci
2,2
1
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
100%
20%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Airdrieonians și ultimele 5 East Kilbride, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Airdrieonians1-1-3

E
Cove Rangers - Airdrieonians01.08.26 · League 1
0-0
Î
Airdrieonians - Ross County25.07.26 · Cupa Ligii
0-3
V
Airdrieonians - Annan Athletic18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
Î
Clyde - Airdrieonians14.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Dundee FC - Airdrieonians11.07.26 · Cupa Ligii
4-2

East Kilbride3-0-2

V
East Kilbride - Queen of the South01.08.26 · League 1
5-1
Î
St. Mirren - East Kilbride21.07.26 · Cupa Ligii
4-3
V
East Kilbride - Dumbarton18.07.26 · Cupa Ligii
5-3
Î
Cove Rangers - East Kilbride14.07.26 · Cupa Ligii
3-2
V
East Kilbride - Dunfermline Athletic11.07.26 · Cupa Ligii
3-0

Întâlniri directe Airdrieonians - East Kilbride

Airdrieonians 1Egal 1East Kilbride 0
E
Airdrieonians - East Kilbride12.10.2024 · pauză 0-1
1-1
V
Airdrieonians - East Kilbride16.07.2024 · pauză 6-0
8-0

V/E/Î din perspectiva Airdrieonians. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Airdrieonians - East Kilbride

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Airdrieonians2.5037% fără marjă
X · Egal3.4527% fără marjă
2 · East Kilbride2.5037% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.71
X2 1.27
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 2.02
Peste 2.5 1.70

Ambele marchează

GG Da 1.63
GG Nu 2.15

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.45
Pauză peste 1.5 2.45

Cornere

Sub 9.5 2.10
Peste 9.5 1.65

Analiza de dinainte de meci

Airdrieonians - East Kilbride s-a jucat sâmbătă, 8 august, în League 1 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Airdrieonians vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 8. În ultimele 5 meciuri, East Kilbride are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 18-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Airdrieonians a câștigat o dată, East Kilbride niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 5,0 goluri în medie. Ultima: Airdrieonians - East Kilbride 1-1, pe 12 octombrie 2024.

La case, diferența e mică: Airdrieonians are cota 2.50, East Kilbride 2.50. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.70, iar GG la 1.63.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,5 pentru Airdrieonians și 2,0 pentru East Kilbride. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 29% la victorie, față de 37%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 71% în model, dar la 1.27 plătește sub cota corectă de 1.41. Peste 2.5 goluri: 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. Casele dau 1.70, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 67%. Cota de 1.63 e peste cea corectă (1.49). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Airdrieonians - East Kilbride

Goluri estimate: 1,51 Airdrieonians și 2,01 East Kilbride, total 3,52. 1X2 în model: 29% · 22% · 49%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 67% (cotă corectă 1.49). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
22%3
19%4
28%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

1-19,0%1-29,0%2-16,8%2-26,8%0-26,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Airdrieonians. Airdrieonians a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: East Kilbride. East Kilbride a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,2 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-0
Cornere3-7
Cartonașe galbene3-3
Favorită la startAirdrieonians · 2.50
Goluri estimate~3,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Airdrieonians - East Kilbride?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Airdrieonians - East Kilbride?

În League 1 (Scotia).

Unde s-a jucat Airdrieonians - East Kilbride?

Pe Stadionul Excelsior, în Airdrie, sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Airdrieonians - East Kilbride?

Niciuna clar: cotele erau 2.50 la gazde și 2.50 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Airdrieonians - East Kilbride?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.

Alte meciuri din League 1

Toată liga →