Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Ligii

Airdrieonians - Annan Athletic

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 18 iulie

ScotiaCupa Ligii · Scotia Final
Airdrieonians
ÎÎÎEÎ
Final3-0Pauză 1-0
Annan Athletic
ÎÎVEV
Șanse înainte de meci, după cote
Airdrieonians 62%Egal 21%Annan Athletic 17%

Airdrieonians 3-0 Annan Athletic: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Airdrieonians 3-0 Annan Athletic (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 48% pentru victoria lui Airdrieonians, iar cotele fără marjă 62%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,3 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 63%), iar GG n-a ieșit (NG avea 36%). Scorul exact 3-0 avea 4,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (4-4) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Airdrieoniansîn meciAnnan Athletic
4
Cornere
4
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Airdrieonians vs Annan Athletic

Airdrieonians marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,0. Annan Athletic marchează 1,8 goluri pe meci și primește 2,4. La Annan Athletic, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,3goluri estimate
63%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Airdrieoniansultimele 5Annan Athletic
0,20
Puncte / meci
1,40
1,0
Goluri marcate / meci
1,8
2,0
Goluri primite / meci
2,4
0
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
60%

Ultimele 5 meciuri Airdrieonians și ultimele 5 Annan Athletic, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Airdrieonians0-1-4

Î
Clyde - Airdrieonians14.07.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Dundee FC - Airdrieonians11.07.26 · Cupa Ligii
4-2
Î
Ayr United - Airdrieonians04.07.26 · Amicale intercluburi
2-1
E
Airdrieonians - Elgin City27.06.26 · Amicale intercluburi
1-1
Î
Airdrieonians - Alloa Athletic09.05.26 · Championship
1-2

Annan Athletic2-1-2

Î
Annan Athletic - Dundee FC14.07.26 · Cupa Ligii
0-5
Î
Annan Athletic - Ross County11.07.26 · Cupa Ligii
1-4
V
Gretna 2008 - Annan Athletic30.06.26 · Amicale intercluburi
2-4
E
Annan Athletic - Queen's Park27.06.26 · Amicale intercluburi
0-0
V
Annan Athletic - Johnstone Burgh FC23.06.26 · Amicale intercluburi
4-1

Ponturi Airdrieonians - Annan Athletic

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Airdrieonians1.4962% fără marjă
X · Egal4.4021% fără marjă
2 · Annan Athletic5.4017% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.09
X2 2.57
12 1.17

Goluri

Peste 1.5 1.20
Sub 2.5 2.12
Peste 2.5 1.65

Ambele marchează

GG Da 1.85
GG Nu 1.85

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.53
Pauză peste 1.5 2.35

Analiza de dinainte de meci

Airdrieonians - Annan Athletic s-a jucat sâmbătă, 18 iulie, în Cupa Ligii (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Airdrieonians n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. A marcat 5 goluri și a primit 10. În ultimele 5 meciuri, Annan Athletic are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 9-12. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

Casele o dau favorită pe Airdrieonians, la 1.49, cu egalul la 4.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 62% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.65, iar GG la 1.85.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,9 pentru Airdrieonians și 1,4 pentru Annan Athletic. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 48% la victorie, față de 62%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 70% în model, dar la 1.09 plătește sub cota corectă de 1.43. Peste 2.5 goluri: 63% în model, cota corectă ar fi 1.59. Cota 1.65 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 64%. Cota de 1.85 e peste cea corectă (1.56). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Airdrieonians - Annan Athletic

Goluri estimate: 1,85 Airdrieonians și 1,42 Annan Athletic, total 3,27. 1X2 în model: 48% · 22% · 30%. Peste 2,5: 63% (cotă corectă 1.59). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 37% · peste 2,5: 63% (verde).

Scoruri probabile

1-110,0%2-19,2%1-27,1%1-07,0%2-26,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Airdrieonians. Airdrieonians a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Annan Athletic. Annan Athletic a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,6 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Airdrieonians e favorită, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-0
Pauză1-0
Cornere4-4
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startAirdrieonians · 1.49
Goluri estimate~3,3
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Airdrieonians - Annan Athletic?

S-a jucat sâmbătă, 18 iulie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 3-0.

În ce competiție s-a jucat Airdrieonians - Annan Athletic?

În Cupa Ligii (Scotia).

Unde s-a jucat Airdrieonians - Annan Athletic?

Pe Stadionul Excelsior, în Airdrie, sâmbătă, 18 iulie, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Airdrieonians - Annan Athletic?

Airdrieonians pleca favorită, la cota 1.49. Meciul s-a terminat 3-0.

Câte goluri s-au marcat în Airdrieonians - Annan Athletic?

3 goluri, scor final 3-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.